Real Madrid ka vendosur të rrisë pagën e Cristiano Ronaldos me 9 milionë euro

E përditshmja spanjolle ABC pretendon se klubi do të përpiqet të mbajë sulmuesin portugez duke rritur pagën e tij vjetore në 30 milionë euro për sezon.

E përditshmja spanjolle Diario ‘ABC’ raporton se si Real Madridi është i vendosur t’i ofrojë sulmuesit portugez një rritje të konsiderueshme të pagës, efektive që prej 1 korrikut që do të shohë të ardhurat e tij vjetore në rritjen e klubit të La Ligës deri në 30 milionë euro për sezon. Përmirësimi i nëntë milionë eurove për sezon është një tregues i përpjekjeve të klubit për të siguruar që Nr. 7 vazhdon të luajë në Santiago Bernabeu.

Rritja vjetore prej nëntë milionë eurosh e qonë lojtarin e Madeiras në linjë me yje të tjerë botrorë, siç është Neymar Jr. i Paris Saint Germain, i cili është në një pagë të raportuar prej 36.8 milionë euro në Ligën 1. Përkundër raporteve të kohëve të fundit të pasigurisë që rrethonin të ardhmen për sulmuesin portugez, kjo lëvizje do të tregojë se Cristiano do të vazhdojë me Real Madridin për një të ardhme të parashikueshme. Iniciativa gjithashtu lidhet me mesazhet e fundit të Ronaldos nëpërmjet platformave të tij të mediave sociale që bëjnë thirrje për qetësi dhe harmoni brenda institucionit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *