Real Madrid ka për objektiv Alexis Sanchez

Pas fillimit të tyre më të keq në këtë sezon në një dekadë, Real Madridi po përgatiten të shpenzojn shuma të mëdha në dritaren e transferimeve të janarit në një përpjekje për të mbyllur hendekun midis rivalëve të Barcelonës në krye të tabelës. Kampionët evropianë janë duke peshuar lëvizjet për portierin Athletic Bilbaos Kepa Arrizabalaga dhe sulmuesin e Interit dhe ish-lojtarin e akademisë së Barçës Mauro Icardi. sipas Marca. Real Madrid po bëjnë gjithashtu plane për një arritje të madhe verore në formën e sulmuesit të Arsenalit Alexis Sanchez. Objektivi i transferimit të Manchester Cityt është afër pranimit të një transferimi në Bernabeu, me Madridin të vendosur për të lejuar Lucas Vazquezin që të bashkohet me Romën, duke i hapur rrugë Kilianit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *