Real Madrid favorit për të nënshkruar Gianluigi Donnarumma

Real Madrid po udhëheq garën për të nënshkruar Gianluigi Donnarumma nga AC Milan, por përballet me konkurrencë nga Paris Saint-Germain, sipas Sky Sport Italia.

Milan konfirmoi sot se portieri nuk do të nënshkruajë një kontratë të re, dhe ka një vit për të kaluar në atë të tanishmen. PSG thuhet se ka bërë tashmë një ofertë për 18-vjeçarin, por Madridi është favoritët të cilët tashmë po veprojnë në interesin e tyre, në Spanjë ndërkohë kanë thënë se Madridi mund ta bindë atë të qëndrojë në Milan për një vit tjetër dhe ta mbyllin marrëveshjen verën e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *