Real Madrid do të njoftojë për zgjatjen e kontratës së Marco Asensios javën e ardhshme

Si pjesë e planit të vazhdueshëm të Real Madridit për të rinovuar kontratat e disa lojtarve të skuadrës së parë. Marcelo, Isco, Carvajal, Benzema dhe Marcos Llorente kanë nënshkruar të gjitha marrëveshjet e reja.

Në vijim është Marco Asensio, kontrata e tanishme e të cilit pritet të skadojë në 2020 Marrëveshja në mes të lojtarit dhe klubit është në vend, por kontrata e re e Asensio ende nuk është bërë zyrtare dhe ideja është të shpallet para mini-pushimit në LaLiga, pas Ligës së Kampionëve MatchDay 2 duke u takuar me Borussia Dortmundin. Asensio do të zgjasë kontratën e tij me Real Madridin deri më 30 qershor 2023 dhe do të rris klauzolën e tij për blerje deri në 500 milionë euro, megjithëse kjo tarifë e mbajtjes mund të rishikohet në një datë të ardhme, por për momentin është vendosur lartë si pengesë për Klubet e mëdha të Evropës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *