Real Madrid do të nënshkruajë të riu-n Rodrigo Rodrigues

Rodrigo Rodrigues do të nënshkruajë një kontratë gjashtë-vjeçare me Real Madridin, tha presidenti i Novorizontino, Genilson da Rocha Santos.

I riu do të nënshkruajë një kontratë gjashtë-vjeçare me fituesit e Ligës së Kampionëve, por ai nuk do të bashkohet me shokët e tij të ri të ekipit derisa të mbushë 18 vjeç Real Madrid janë në prag të nënshkrimit të një tjetër adoleshenti brazilian Rodrigo Rodrigues, sipas presidentit të tij të tanishëm të klubit. Mesfushori sulmues 17 vjeç është ende i sigurt në një vend të rregullt në ekipin e parë të Gremio Novorizontino, por fitoi vëmendjen vitin e kaluar kur bëri debutimin e tij kundër Santos.

“Rodrigo është në Madrid duke bërë një ekzaminim mjekësor, dhe nëse nuk ka ndonje problem të paparashikueshme, ai do të nënshkruajë për gjashtë sezone me Real Madridin,” tha për Sky Sports presidenti i Gremio Novorizontino, Genilson da Rocha Santos. “Rodrigo është një sulmues i plotë, i cili mund të luajë jashtë ose në mes. Ai është i shpejtë, shpërthyese dhe ka evoluar shumë që kur ai filloi në Novorizontino kur ishte 14 vjeç.

Ashtu si nënshkrimi i Vinicius Junior, Rodrigues nuk do të bashkohet me Madridin deri pas ditëlindjes së tij të 18 në prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *