Real Madrid dëshiron të nënshkruaj Thibaut Courtois

David De Gea dhe Thibaut Courtois janë objektivat kryesor të Real Madridit në verë.

Real Madrid pritet të shpenzojnë shumë gjatë verës për të nënshkruar një portier të ri. David De Gea është ende në krye të listës, por Los Blancos janë të shqetësuar se ai mund të jetë jashtë mundësive të tyre. Vlerësuar në rreth 120 milionë euro, kampionët spanjollë nuk janë të gatshëm të paguajnë mbi 90 milionë euro për një portier të ri. Besimi është se ata mund të nënshkruajn Thibaut Courtois të Chelsea-it për atë shumë, me portierin belg që ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re në Stamford Bridge, sipas Mundo Deportivo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *