Raphael Varane nënshkruan kontratën e re pesëvjeçare me Real Madridin

Raphael Varane, ka rënë dakord për një kontratë të re pesëvjeçare me Real Madridin.

Mesfushori 24-vjeçar, i cili u transferua në Bernabeu nga Lens në vitin 2011, ka ndihmuar Reali të fitojë një herë La Ligën dhe Ligën e Kampionëve tri herë. Një deklaratë e publikuar në faqen zyrtare të Realit tha se marrëveshja e re e Varanes do të vazhdonte deri në fund të qershorit 2022. Varane ka qenë një objektiv transferimi i verës për Manchester United-in, me Jose Mourinho që dëshiron të bashkohej me një lojtar me të cilin ka punuar për dy sezone.

Mourinho në vend të atij beri forcimin e mbrojtëjes me blerjen prej 31 milionë funtave nga Benfica qendërmbrojtësin 23-vjeçar Victor Lindelof.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *