Rangers pajtohen me 1.3 milionë funta tarifë për Graham Dorrans

Rangers kanë rënë dakord me një tarifë prej 1.3 milionë funtash me Norwich për mesfushorin Graham Dorrans, sipas The Mirror.

30-vjeçari ka qenë i lidhur me një lëvizje në Ibrox gjatë gjithë verës dhe kuptohet që klubi tani është pajtuar me një çmim me Canaries.

Lojtari pritet të udhëtojë në Glasgow gjatë 24 orëve të ardhshme.

Rangers aktualisht janë në Luksemburg për ndeshjen e dytë të Europa League në ndeshjen e parë të kualifikimit të Europa League kundër Progres Niederkorn, Dorrans filloi karrierën e tij në Livingston para nënshkrimit për West Brom në vitin 2008. Ai u transferua në Norwich me hua në vitin 2015 dhe ndihmoi ekipin që të arrijë promovimin në Premier Ligë para se të bashkohej me klubin në një marrëveshje të përhershme pak kohë më pas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *