Ramadan Sobhi ka nënshkruar një kontratë të re me Stoke City-in

Ramadan Sobhi ka nënshkruar një kontratë të re pesëvjeçare me Stoke City.

Sobhi, 20 vjeç, arriti në stadiumin bet365 verën e kaluar dhe pati një sezon të rëndësishëm mbresëlënës në Premier Ligë, duke kontribuar një asistim në 17 paraqitje. Përpara ndeshjes së parë të Stoke në sezonin e ri të 2017-18 ndaj Evertonit të shtunën, Potterët tani kanë vendosur të lidhin të riun drejt një marrëveshjeje afatgjatë.

“Unë jam i kënaqur që po nënshkruaj këtë kontratë. Jam krenar që jam pjesë e këtij klubi dhe unë jam i vendosur të paguaj Stoke City-in për besimin që treguan në mua për të nënshkruar me mua kur isha vetëm 19 vjeç.

Faleminderit tifozve për mbështetjen që më dhanë gjatë sezonit të kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *