Ralf Rangnick: Naby Keitas dhe Emil Forsbergut ju mungojnë udhëzimet

Drejtori sportiv i RB Leipzig Ralf Rangnick beson se Naby Keita dhe Emil Forsbergut ju mungojnë udhëzimet e nevojshme pasi lojtarët po shtyjnë për një transferim.

Keita ka shprehur dëshirën e tij për t’u larguar nga fitusit e Bundesligës së sezonit të kaluar në mes të interesit të madh nga Liverpuli. Ana e Premierligës bëri një ofertë prej 66 milionë funtash për mesfushorin, por nuk do ta ndjekë atë më tej, ndërsa Leipzig këmbëngulin që ai të mos shitet me asnjë çmim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *