Rafael Benitez: Newcastle nuk do të shesë tek rivalët e Premier Ligës

Rafael Benitez thotë se Newcastle nuk do të shesë asnjë lojtar tek një rival i Premier Ligës dhe insiston “ne kemi nevojë për lojtarë”.

Newcastle këtë javë hodhi poshtë një ofertë prej 8 milionë funtash nga Brighton për Aleksandar Mitroviç-in, sipas burimeve të Sky, dhe Benitez zbuloi se unë dhe bordi nuk shohim logjikën e shitjes së sulmuesit tek një rival. Newcastle qëndron e 15-ta në tabelë, një pikë dhe një vend mbi Brighton, dhe Benitez thotë se çdo largim do të varet nga Magpies kur të kenë një zëvendësim të rreshtuar.

“Nëse marrim një sulmues, ne mund të marrim parasysh çdo gjë përveç Premier Ligës dhe nëse nuk sjellim një sulmues, ne duhet të analizojmë me kujdes sepse kemi nevojë për lojtarë”, tha ai. “Unë kam parë në shtyp se Brighton ishte duke ofruar 7 milionë funta ose 8 milionë funta , ose diçka të tillë. “Ne nuk po mendojmë për shitjen e ndonjë lojtari, as ndonjë nga skuadra jonë, në një ekip të Premier League-ës që do të jetë konkurrent sepse nuk ka kuptim”.

Ish-trajneri i Real Madridit dhe Liverpool-it thotë se fitimi i një shume të madhe parash nga shitja e një lojtari kyç do të jetë pak i përdorshëm për klubin nëse nuk i përdorin paratë për të investuar në skuadrën e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *