Rafael Benitez: Newcastle mund të përfitojë nga dobësitë mbrojtëse të Liverpoolit

Rafael Benitez beson se Newcastle mund të përfitojë nga dobësitë mbrojtëse të Liverpoolit në St James ‘Park të dielën.

Ana e Jurgen Klopp nuk ka mbajtur portën e pastërt në gjashtë ndeshjet e fundit, ndërkohë që ka pranuar 13 gola. Benitez pranon se është i kujdesshëm ndaj talentin sulmues të Liverpoolit, por beson se dobësitë e tyre në mbrojtje mund t’i pengojnë që ti sfidojnë për trofe këtë sezon. Benitez pati gjashtë vjet në Anfield dhe fitoi katër trofe, duke përfshirë Ligën e Kampionëve. 57-vjeçari pranon se ende mban një vend të veçantë për Reds por këmbëngul se besnikëria e tij nuk do të ndahet të dielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *