Rafa Benitez: Newcastle është duke biseduar me agjentët mbi transferimet e janarit

Rafa Benitez thotë se Newcastle është “duke folur me agjentë”, por mbetet e pasigurt se sa shumë para duhet të shpenzojë për transferimet.

Përveç bisedave të rregullta me drejtorin menaxhues Lee Charnley, Benitez ka folur edhe me pronarin e klubit Mike Ashley në lidhje me një fond për transferime për muajin janar. Duke folur përpara vizitës të së shtunës së Swansea-ës, Benitez mbeti i heshtur kur u pyet për shanset e Newcastle për të forcuar skuadrën e tij para fundit të afatit të transferimeve të janarit.

Ai tha: “Herën e fundit që ne (ai dhe Ashley) biseduam, folëm për lojtarë të ndryshëm dhe u përpoqëm të ecnim përpara.

“Unë flas me Lee Charnley çdo ditë, por nuk kam idenë (me ndonjë buxhet), por ende punoj.”

Benitez pranoi se nuk do të lejojë askënd të largohet nga Parku i St James, përveç nëse ata kanë një zëvendësim të gatshëm për të nënshkruar.

“Ne nuk do të shesim nëse nuk mund të zëvendësojmë me lojtarë më të mirë”, shtoi Benitez. “Dhe në janar keni nevojë për shumë para për t’i bindur lojtarët që të vijnë këtu.

“Dhe ne nuk po planifikojmë të shesim këdo që ne mendojmë se mund të bëjë ndryshime në ekip. Ne kemi pasur disa njerëz që kërkojnë, por asgjë serioze dhe nuk ofrojnë asnjë nga lojtarët tanë.

“Por nëse dikush dëshiron të blejë, ne do të shohim nëse çmimi është i mirë për ne dhe për lojtarin. Por nëse flasin për huazim, ne nuk jemi të interesuar sepse ne kemi nevojë për to.

“Unë jam ende i bindur se do të bëjmë atë që duhet të bëjmë, por duhet të përqendrohem vetëm tek lojët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *