PSG dëshiron që Paulo Dybala të zëvendësojë Neymarin

Paris Saint-Germain dëshiron që Paulo Dybala të zëvendësojë Neymarin.

Mariano Dybala, vëllai i sulmuesit të Juventusit Paulo, bëri një udhëtim të fundit në Paris për t’u takuar me përfaqësuesit e Paris Saint-Germain, dhe me sa duket i tha vëllait të tij: “Neymar do të shkojë në Real Madrid dhe ju jeni ai që do ta zëvendësoni atë”.

PSG nuk e zbuloi takimin me Mariano Dybala-ën, por Juventusi u alarmua kur e dashura e tij postonte fotografi nga Parisi në Instagram. Juventusi gjithashtu beson se Mariano Dybala ka ofruar Paulon tek Barcelona dhe Manchester City.

Edhe pse ata ende duhet të paguajnë 166 milionë euro për Kylian Mbappe-in, PSG nuk do të ngadalësohet në tregun e transferimeve. Ata thuhet se janë duke përgatitur një ofertë prej 170 milionë eurove për mesfushorin e Lazios dhe objektivin e transferimit të Manchester United, Sergej Milinkoviç-Saviç. Super agjenti Jorge Mendes është prapa lëvizjes dhe skuadra e Ligue 1 e sheh atë si një zëvendësim afatgjatë për Thiago Motta, sipas Corriere dello Sport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *