PSG dëshirojnë të nënshkruajnë me Philippe Coutinho

Paris Saint-Germain kanë vendosur objektivin e tyre në yllin e Liverpoolit Philippe Coutinho nëse ata nuk arrijnë të kapin James Rodriguez të Real Madridit.

Ekipi i Ligës së 1 ka qenë e lidhur ngushtë me Rodriguez, i cili duket i vendosur të largohet nga Bernabeu pasi luftoi për kohën e lojës.

Sipas Telefoot, PSG është bashkuar me Barcelonën në garën për mesfushorin sulmues të Reds dhe janë të gatshëm të ofrojnë 87 millionë funta, do të jetë e vështirë për parisienët që ta nënshkruajnë atë nga Anfield pasi ai kohët e fundit ka nënshkruar një marrëveshje të re, në fillim të vitit, Coutinho pranoi një marrëveshje pesëvjeçare, duke e lidhur atë në Anfield deri në vitin 2022.

25-vjeçari këmbëngul se nuk po shpërqendrohet nga biseda e transferimit dhe është i përqendruar tek Reds.

Coutinho tha: “Duke folur për këtë është e komplikuar, “Kam një kontratë me klubin tim dhe është e gjatë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *