Presidenti i PSG lë të kuptohet në sabotimin e tentuar lidhur me lidhjet Neymar-Madrid

Presidenti i Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi hodhi shikime akuzuese ndaj Spanjës për atë që ai percepton të jetë përpjekje për të “destabilizuar” klubin e tij duke lidhur Neymar me Real Madridin.

Gjigandët e Ligue 1 kanë grumbulluar 222 milionë euro në gusht për të aktivizuar klauzolën e lirimit në kontratën e Neymar me Barcelonën dhe ta çojnë atë në Paris. Neymar ka shënuar 26 gola në 24 paraqitje për PSG-n, duke i udhëhequr ata në krye të tabelës në Coupe de France, Coupe de la Ligue dhe Ligës së Kampionëve.

Megjithatë, frustrimet e raportuara me partnerin sulmues Edinson Cavani, trajneri Unai Emery dhe standardet e futbollit francez kanë shkaktuar raporte nga mediat me qendër në Madrid se Los Blancos mund ta bëjë brazilian subjektin e një transferimi tjetër me rekord botrorë.

“Neymar në Real? Ju keni parë sigurisht se ai ishte shumë i lumtur në fushë,” tha Al-Khelaifi për Canal +.

“Ai është shumë i lumtur në Paris dhe familja e tij poashtu. “Kemi një ndeshje të madhe kundër Realit që po vjen. Nëse është një përpjekje për të na destabilizuar? Ndoshta, por nuk mendojmë për këtë. “Neymar nuk do të largohet në fund të sezonit. Al-Khelaifi më vonë ju tha gazetarëve: “Spanjollët filluan këtë lojë disa ditë para ndeshjes sonë me Realin, por ne nuk do të hyjmë në këtë lojë të tyre”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *