Portieri Meksikan Raul Gudino zëvendëson Eloy Room në Vitesse

Portieri meksikan Raul Gudino ka vendosur të zëvendësojë Eloy Room në Vitesse, sipas A Bola.

21-vjeçari nënshkroi me Porto dy vjet më parë nga Chivas, por ende nuk ka debutuar për ekipin e parë. Ai shkoi në huazim te Uniao da Madeira dhe gjithashtu ka luajtur për Porto B dhe në ndeshjet e UEFA Youth League.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *