Portieri i Espanyol Pau Lopez: Dua të qëndrojë në Spanjë

Shpresat e Brightonit për të nënshkruar me portierin e Espanyol, Pau Lopez, duket se kanë përfunduar, pasi ai tha se donte të qëndronte në Spanjë.

Bosi i Seagulls Chris Hughton po kërkon konkurrencë për nënshkrimin e verës Mathew Ryan dhe bëri një ofertë për 22-vjeçarin. Lopez kaloi sezonin e kaluar në huazim në Premier Ligë, por ai ishte vetëm zgjedhja e tretë e Tottenham-it pas Hugo Lloris dhe Michel Vorm dhe nuk bëri një paraqitje të lartë. Por ai ka filluar të dyja ndeshjet e Espanyol në La Liga në 2017-18 dhe i tha Diario La Grada se nuk do të largohet nga klubi që ai ka përfaqësuar për 10 vjet. Lopez u bashkua me të rinjtë e Espanyol në 2007 dhe bëri debutimin e tij profesional në dhjetor 2014 në Copa del Rey, duke shkuar për të ndihmuar drejtimin e tyre në gjysmëfinale të konkursit për herë të parë në nëntë vjet.

“Unë e kam hedhur poshtë ofertën sepse dua të qëndroj këtu. Përveç kësaj, trajneri gjithmonë më ka treguar besimin e tij,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *