Pogba, Ibrahimoviç në skuadrën e Man Utd për ndeshjen kundër Newcastle-it

Paul Pogba, Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo do të jenë në skuadrën e Manchester United për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Newcastle, Jose Mourinho ka konfirmuar.

Ibrahimoviç dhe Rojo kanë qenë të dy jashtë veprimit që nga prilli kur dulen jashtë me dëmtimin e ligamentit të gjurit në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Europa League me Anderlechtin, Pogba ka humbur 12 javë me një dëmtim që ai pësoi kundër Baselit më 12 shtator.

Treshja është rikthyer në stërvitje të plotë në javët e fundit, ndërsa Rojo paraqitet për Manchester United nën të 23-të, dhe Mourinho ka konfirmuar se të gjithë do të jenë pjesë e skuadrës për vizitën e fundjavës së Magpies në Old Trafford.

“Të tre zgjedhën për ndeshjen,” tha Mourinho gjatë konferencës së tij për shtyp para ndeshjes.

“Me Paulin ju mund të shihni – dhe tani unë mund të flas për shkak se ai është kthyer dhe nuk më pëlqente të flisja kur ai ishte i lënduar – Manchester United këtë sezon para lëndimit dhe pas lëndimit ka cilësi në futbollin tonë. “Ka cilësi që ndikojnë në qasjen tonë në ndeshjet me Pogba dhe pa Pogba – kjo është aq e thjeshtë.

“Zlatan, sezonin e kaluar, ne luajtëm me të çdo minutë pothuajse deri sa u lëndua – këtë sezon ne mësuam se si të luanim pa të. “Ne kemi luajtur në një mënyrë të ndryshme, por ai është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne dhe natyrisht që e mirëpresim.”

Muajin e kaluar Dr. Freddie Fu, mjeku i Ibrahimoviç, paralajmëroi se sulmuesi nuk mund të dal me shpejtësi nga lëndimi, një paraqitje e 36-vjeçarit që është përshëndetur si “i pabesueshëm” nga Mourinho.

“Personaliteti i pabesueshëm për të luftuar një lëndim kaq të rëndësishëm,” shtoi Mourinho. “Ne të gjithë thonim në vitin 2017 se do të kthehet, por është një gjë më 31 dhjetor 2017 dhe një tjetër në mes të nëntorit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *