Philippe Coutinho nuk është i sigurt për të ardhmen e tij në Liverpool

Philippe Coutinho pranon se nuk është i sigurt se ku do të qëndrojë e ardhmja e tij, por është zotuar të vazhdojë të japë gjithçka për Liverpoolin ndërsa ai mbetet në Anfield.

Coutinho dukej i destinuar të largohej nga Reds gjatë dritares së transferimeve të verës pas dorëzimit të një kërkese transferimi, me Barcelonën që dëshironte të nënshkruante Brazilianin. Megjithatë, Liverpooli refuzoi të lejonte 25-vjeçarin të largohej për La Liga, pavarësisht tri ofertave përfshirë një ofertë prej 113 milionë funtave nga gjigandët katalanas.

Coutinho shënoi një hat-trick në fitoren 7-0 ndaj Spartak-ut të Moskës të mërkurën mbrëma, duke bërë që spekulimet se Barcelona mund të kthehej me një ofertë të përmirësuar për brazilianin në dritaren e transferimeve të janarit të ndizen. “Jam në Liverpool dhe gjithmonë bëj më të mirën kur kam mundësinë për të luajtur, duke respektuar fanellën dhe mbështetësit”, tha Coutinho, i cili ka shënuar nëntë gola në 13 paraqitje këtë sezon.

“Unë nuk e di se si do të jetë e ardhmja. Çfarë do të ndodhë në janar, do ta dimë në janar. Nuk e di nëse do të ketë një ofertë. “Verën e kaluar ishte një ofertë për punë në të njëjtën mënyrë që ndodh me ndonjë punonjës dhe unë kam qenë i interesuar në të. Por Pasi kam qëndruar kam luajtur me vullnet dhe dëshirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *