Philippe Coutinho nuk do të largohet nga Liverpooli për në Barcelonë në janar

Philippe Coutinho nuk do të largohet nga Liverpooli për në Barcelonë në janar, këmbëngul Guillem Balague.

Klubi katalanas dështoi me shumë oferta për Coutinhon në verë, por braziliani donte këtë lëvizje dhe ai humbi gjashtë nga ndeshjet e hapjes të Reds në fushatën e Premier League, pasi spekulimet u intensifikuan gjatë gjithë gushtit. Shefi ekzekutiv i klubit të Ligës Oscar Grau, tha këtë javë se asgjë nuk ka ndryshuar përpara dritares së dimrit, por Balague nuk e sheh shitjen nga Liverpooli dhe thotë se Barcelona nuk po i bën vetës asnjë favor nëse ata duan të nënshkruajnë Coutinhon në të ardhmen.

Balague i tha Sky Sports: “Në mënyrë të qartë Barcelona nuk po ndihmon rastin e tyre nëse duan të marrin Coutinhon.

“Ne e dimë që Coutinho dëshironte të shkonte në Barcelonë, kishte një plan për ta bërë këtë. Oscar Grau, Drejtori Ekzekutiv i Barcelonës ka thënë se” nëse kemi nevojë për para për të marrë Coutinhon, kemi të holla “dhe sigurisht që filloi një raund të ri thashethemesh. “Ne e dimë që Barcelona dëshiron Coutinhon, dhe do ta kuptojë këtë në ndeshjet ndaj Atletico Madridit dhe Sevilës dhe Athletic Bilbaos, se ata ende kanë nevojë për këtë lloj kualiteti në formacionin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *