Philippe Coutinho në dyshim për ndeshjen e Liverpoolit kundër Huddersfield-it

Philippe Coutinho është në dyshim për ndeshjen e Liverpoolit kundër Huddersfield të shtunën, pasi i ka tensionuar muskujt e tij.

Ylli brazilian përballet me një test fizik pas trajnimit të premten pasdite për të përcaktuar nëse ai do të jetë në dispozicion. Duke folur në konferencën e tij për shtyp të premten, Jurgen Klopp tha: “Javën e kaluar ai kishte probleme me shpinën, dhe e kaloi me trajtim, ai ishte i aftë për lojë, këtë javë ai ka një problem abduktor, nuk është e qartë deri tani nëse ai është gati për nesër .

“Ne do të marrim vendimin pas trajnimit të sotëm. Ai nuk ka trajnuar dje”.

Ka pasur disa lajme më të mira në frontin e dëmtimeve me Klopp që ka konfirmuar se Adam Lallana dhe Sadio Mane pritet të jenë në dispozicion pas pushimit, kur Liverpooli të presë Southampton më 18 nëntor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *