Philippe Coutinho mund të jetë i aftë për t’u përballur me Anglinë

Philippe Coutinho mund të jetë i aftë për t’u përballur me Anglinë të martën e ardhshme, pasi stafi mjekësor i Brazilit duket të ndihmojë në rimëkëmbjen e tij nga një dëmtim në këmbë.

Anglia e Gareth Southgate shkon kundër kampionëve të Gjermanisë në Wembley të premten para se të presë Brazilin katër ditë më vonë. 25-vjeçari Coutinho nuk është paraqitur për Liverpoolin që prej humbjes së tyre 4-1 kundër Tottenham Hotspur më 22 tetor në Premier Ligë, pasi ka tensionuar muskujt e tij të këmbës. Mjeku i ekipit të Brazilit konfirmoi se Coutinho nuk u shërua në kohë për të përballuar me Japoninë në miqësoren e së premtës, por duket se ka shpresë për një tifoz anglez që dëshiron ta shohë atë në veprim në Londër.

Skuadra e Brazilit është duke u përgatitur në Paris për dy ndeshjet dhe ka planifikuar seanca trajnimi në Parc des Princes, të martën dhe të mërkurën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *