Philippe Coutinho falënderon Liverpool-in që ka ndihmuar atë të rritet si lojtar

Philippe Coutinho beson se ai është “rritur jashtëzakonisht” si në fushë ashtu edhe jashtë fushës pasi që u bashkua me Liverpoolin nga Interi, por thotë se ai ka akoma më shumë për të dhën.

Coutinho është zhvilluar në një nga lojtarët më të mir sulmues të futbollit botëror gjatë katër viteve të tij në Liverpool pasi arriti në një lëvizje prej 8.5 milionë funtave nga Interi në 2013. 25-vjeçari ishte i lidhur ngushtë me një lëvizje në Barcelonë gjatë dritares së transferimeve të verës, por Coutinho ka zbuluar se ai ndjehet i lumtur në Liverpool.

“Unë jam rritur jashtëzakonisht shumë që kur kam ardhur këtu,” tha ai për Goal.com.

“Unë jam bërë më i fortë këtu në çdo mënyrë. Çdo vit, unë kam ndjerë sikur unë kam marrë më shumë dhe jam bërë më i mirë, më i plotë dhe i përgatitur mendërisht – jo vetëm në futboll, por me jetën në përgjithësi. “Unë kurrë nuk kam dashur të ndalem, sepse e di se përmirësimi është diçka që nuk ndalet. Ka gjithmonë gjëra të reja që mund të zgjedhësh dhe shumë mënyra për tu zhvilluar. Unë nuk kam mbaruar akoma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *