Peter Bosz: Aubameyang do të qëndrojë në Dortmund

Peter Bosz ka etiketuar bisedën se Pierre-Emerick Aubameyang mund të largohet nga Borussia Dortmund për Super Ligën kineze në janar si “absurditet”.

Raportet kanë sugjeruar që Aubameyang, i cili është lidhur shumë me një lëvizje larg nga Signal Iduna Park, është gati për një kalim 70 milionë eurosh në Tianjin Quanjian në vitin e ri.

Dortmundi ka qenë i shpejtë për të mohuar se është ashtu, dhe trajneri Bosz ishte i theksuar në mohimet e tij të spekulimeve.

“Avantazhi është se unë nuk po lexoj të gjitha gazetat,” tha Bosz pas barazimit miqësor të Dortmundit me Bochum”.

“Unë kam biseduar me drejtorin sportiv Michael Zorc dhe ai tha se asgjë nuk është e vërtetë, kjo është e pakuptimtë.”

Aubameyang përfundoi si golashënuesi më i mirë i Bundesligës sezonin e kaluar me 31 gola, një më shumë se sulmuesi i Bayern Munich dhe ish-ylli i Dortmundit Robert Lewandowski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *