Përfaqësuesit e Gareth Bale do të takohen me Real Madridin, por ai nuk do të kthehet në Tottenham

Agjenti i Gareth Bale Jonathan Barnett do të takohet me zyrtarët e Real Madridit për të vendosur të ardhmen e yllit, por ai nuk do të kthehet në Tottenham, sipas Sky Sports.

28-vjeçari foli për të ardhmen e tij në Bernabeu menjëherë pas fitores së titullit të tretë të Ligës së Kampioneve të shtunën. Bale tha se do të ulet dhe të diskutojë çështjet e tij me Barnett dhe kryetarin e Stellar Grup në një kohë të afërt, por tani duket se gjërat po lëvizin me një ritëm më të madh. Tani është vendosur të shtyhet përpara me një takim mes Barnett dhe zyrtarëve të Realit.

Manchester United dhe Chelseai thuhet se janë të interesuar në Bale, por Sky Sports News ka kuptuar se ai nuk është një objektiv për Spurs pavarësisht nga një klauzolë e kontratës që u lejon atyre të konkurrojnë me ndonjë ofertë të suksesshme.

Pas shënimit të dyfishtë në fitoren 3-1 kundër Liverpoolit në Kiev. Bale tha: “Ndjej se duhet të luaj çdo javë. “Është diçka që gjithmonë kam dashur të bëj dhe nuk ka ndodhur këtu këtë sezon për një arsye apo tjetër. “Unë me të vërtetë nuk e di se ku do të jem, më duhet të ulem dhe të diskutoj me agjentin tim, ndoshta unë do të qëndroj këtu, ndoshta jo. Do të ulemi në verë dhe shpresojmë ta zgjidhim këtë çështje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *