Perez: Gareth Bale do të qëndroj në Real Madrid

Real Madrid dëshiron ta mbajë Gareth Bale në Santiago Bernabeu dhe nuk i ka dhënë asnjë afati kohor për rikthimin e tij nga lëndimi, sipas ekspertit spanjoll të futbollit Guillem Balague.

Gareth Bale u bashkua me Realin në verën e vitit 2013, përpara se të nënshkruante një marrëveshje të re afatgjatë me klubin e La Ligës, që e mban atë në kryeqytetin spanjoll deri më 2022. Megjithatë, Bale ka duruar dëmtime të njëpasnjëshme që katër vjet në Madrid dhe lojtari aktualisht është lënë anash për një muaj pas lëndimit të muskujve të tij në pulpin e këmbës në fillim të tetorit. Presidenti i Realit, Florentino Perez, megjithatë është i bindur se Bale do të qëndrojë në Bernabeu gjatë kohëzgjatjes së kontratës së tij, ndërsa Madridi gjithashtu po refuzon të nxitojë 28-vjeçarin nga lëndimi i tij i fundit në kohë për t’u përballur me ish-klubin Tottenham Hotspur në Ligën e Kampionëve të mërkurën.

Në mungesën e detyrueshme të Bale, kampionët e La Liga-ës udhëtuan për t’u përballur me Girona të sapo promovuar të dielën pasdite duke kërkuar të zvogëlojë hapsirën aktual prej pesë pikëve nga Barcelona në krye të tabelës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *