Pepe Reina do të largohet nga Napoli këtë verë

Pepe Reina ky do të jetë sezoni im i fundit tek Napoli.

Ish-portieri i Liverpoolit, Pepe Reina, thuhet se u tha shokëve të ekipit se ky do të jetë sezoni i tij i fundit tek Napoli. Kontrata e tij skadon në qershor dhe atij nuk ju është ofruar një rinovim. “Futbolli do të më qoi diku tjetër”, thuhet se spanjoll i tha shokëve të ekipit në ditëlindjen e vajzës së tij. “Ky është sezoni im i fundit tek Napoli, Në futboll tani keshtu është si funksionon. Sot ju jeni këtu, nesër diku tjetër”. Ai thuhet se ka një marrëveshje bazike me AC Milan, por PSG kishte treguar interesin e tyre në verën e kaluar, sipas Il Mattino.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *