Pep Guardiola uron Manchester United-in dhe Alexis Sanchez për transferimin potencial

Pep Guardiola pret që Alexis Sanchez të bashkohet me Manchester United dhe thotë se nuk ka asgjë kundër.

Sanchez luajti nën Guardiolën në Barcelonë, por City u tërhoq nga gara për të nënshkruar Sanchez pasi ata thuhet se ishin të pakënaqur me kostot e përshkallëzuara të marrëveshjes. Kur u pyet se pse nuk ishin në gjendje të përputheshin me ofertën e United-it, shefi i Manchester City-it u përgjigj: “Unë nuk jam ai qe bëjë matematikën.

“Ajo që di tani është se Alexis është ende një lojtar i Arsenalit. Mendoj se ai do të shkojë në United, kështu që urimi për të dy. “Në fund, lojtarët dhe menaxherët vendosin se ku duan të luajnë. Fat i mirë”.

Guardiola mohoi ndjenjën e të lënit poshtë nga lojtari i tij i mëparshëm potencialisht duke u bashkuar me rivalët e City-it. “Mendimi im për Alexis mbetet i njëjtë,” tha ai. “Ishte kënaqësi të jem me të në Barcelonë dhe ai do të vendosë të shkojë në një klub tjetër. “I uroj atij të gjitha të mirat”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *