Pep Guardiola ka zbuluar se qendërmbrojtësi Vincent Kompany është kthyer në trajnim

Pep Guardiola ka zbuluar se qendërmbrojtësi Vincent Kompany është kthyer në trajnim, por përplasja e së shtunës me Watford ndoshta është një ndeshje shumë shpejt.

Kapiteni 31-vjeçar nuk është paraqitur në Premier Ligë që nga fitorja 2-1 në Bournemouth më 26 gusht dhe ka marrë një dëmtim duke luajtur për Belgjikën në fund të muajit. Pavarësisht fillimit të trajnimit përsëri të premten, Kompany nuk ka gjasa të jetë në dispozicion kundër Hornets, megjithëse ai mund të rikthehët për ndeshjen e Kupës Carabao të së mërkurës në West Brom. “Vinny ka luajtur sot,” tha Guardiola të premten pasdite. “Ai u kthye dhe u trajnua me ne. Mendoj se për ditët e ardhshme, ai do të jetë në gjendje të luajë përsëri”. Guardiola gjithashtu dha një vlerësim optimist për Ederson pas lëndimit të fytyrës që ai pësoi në fitoren 5-0 ndaj Liverpool të shtunën e kaluar.

Ai luajti në fitoren e Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma ndaj Feyenoord, por u detyrua të ngjiste mbulesa mbrojtëse. “Ai ende ka pejet”, shtoi Guardiola. “Ai bëri një seancë stërvitore para ndeshjes. “Ai u trajnua mirë – sigurisht, ai luajti me një helmet – dhe ai tha se dëshiron të luajë. Ai është i fortë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *