Paul Robinson i Birmingham-it do të pensionohet në fund të sezonit

Mbrojtësi veteran Paul Robinson ka njoftuar se po tërhiqet nga futbolli në fund të sezonit në moshën 39 vjeçare.

Pas një karriere 22-vjeçare që përfshin kalime në Watford, West Brom, Bolton, Leeds dhe klubit aktual Birmingham City, Robinson ka njoftuar se do të fillojë një “kapitull të ri emocionuese”. Ish-Anglezi i U21 ka qenë duke shijuar një rol lojtar-trajner në Birmingham që nga viti i kaluar, pas nënshkrimit të Blues nga Bolton në vitin 2012. Robinson ka bërë 763 paraqitje dhe ka shënuar 18 gola duke luajtur në Premier Ligë dhe në Kampionat.

Në mediat sociale ai tha: “Kam dashur të vesh çdo fanellë me krenari, kam luajtur me zemër çdo herë dhe kam arritur që nga një moshë e re ëndrrën time. “Në fund të sezonit do ti them lamtumirë futbollit, por do ta filloj një kapitull të ri emocionues”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *