Paul Pogba: Nuk kam asnjë problem me Jose Mourinhon në Man Utd

Paul Pogba këmbëngul se nuk ka “asnjë problem” mes tij dhe Jose Mourinhos, pavarësisht mundësive të tij të kufizuara në ekipin e parë në Old Trafford në javët e fundit.

Pavarësisht se Pogba luajti një rol kyç në gjysmën e parë të sezonit të Manchester United, i diplomuari i akademisë Scott McTominay ishte zgjedhja e preferuar e Mourinhos në qendër të mesfushës për ndeshjet e rëndësishme kundër Sevillas dhe Liverpoolit. Pogba filloi në fitoren e së shtunës me 2-0 ndaj Swansea-ës, por francezi thotë se nuk është i vetëdijshëm përse ai ka rënë si favorit te Mourinho.

Në një intervistë me Telefoot, Pogba tha: “Është e vërtetë që nuk më ka ndodhur kurrë, por mund të më forcojë. Ju duhet të kaloni nëpër këto periudha për tu bërë më i fortë.

“Nuk ka asnjë problem me Mourinhon, nuk jam unë që zgjedh ekipin, pyesni trajnerin nëse doni të dini pse unë luaj më pak, unë i respektoj zgjedhjet e tij”. Megjithatë, Pogba ka kërkuar të mos flasë rreth transferimit, duke shtuar: “Është shumë herët për të folur për një largim nga United, situata mund të ndryshojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *