Paul Pogba është në dyshim për ndeshjen e Ligës së Kampionëve të martën

Menaxheri i Manchester United-it, Jose Mourinho, thotë se ende nuk e di nëse Paul Pogba do të jetë i aftë për ndeshjen e së martës të Ligës së Kampionëve kundër Sevilla-ës.

Mesfushori ishte i padisponueshëm për fitoren 2-1 të së shtunës kundër Liverpool-it pas një lëndimi në trajnim të premten. 24-vjeçari mbetet një dyshim për ndeshjen e dytë kundër Sevilla-ës në Old Trafford, e cila do të jetë shumë e vështirë pas një barazimi 0-0 në Spanjë. Lojtari nuk u trajnua të hënën, por menaxheri Jose Mourinho i tha medias: “Ai e bëri (trajnimin) pasi ju u larguat. “Unë nuk e di ende (nëse ai është i aftë për të luajtur), por ai u trajnua pak pasi ju keni shkuar”.

Mbrojtësit Daley Blind, Marcos Rojo dhe Phil Jones nuk u trajnuan në sesionin e trajnimit të Manchester United-it të hënën. Por Zlatan Ibrahimovic dhe Anthony Martial morën pjesë, pasi United-it fillon një javë të madhe, e cila gjithashtu përfshin një çerekfinale në FA Cup kundër Brighton-it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *