Paul Pogba do të humbasë ndeshjen e FA Cup të Manchester United kundër Huddersfield

Paul Pogba do të mungojë në ndeshjen e Manchester United kundër Huddersfield në FA Cup të shtunën për shkak të sëmundjes.

Jose Mourinho, kishte këmbëngulur se mesfushori i Francës do të luante pas trajtimit të asaj që ai tha se ishin “gënjeshtra” në lidhje me marrëdhënien e tij me lojtarin gjatë konferencës së tij për shtyp të premten.

Por klubi njoftoi në Twitter të shtunën në mëngjes: “Paul Pogba do të humbasë ndeshjen e sotme në FACup me Huddersfield për shkak të sëmundjes. Mesfushori i U23, Ethan Hamilton ka marrë vendin e tij në skuadër”. Pogba thuhet se ishte i pakënaqur kur luajti shumë thellë në mesfushë, por Mourinho i përjashtoj këto raporte.

“Unë nuk duhet të flas me ju për bisedat e mia me lojtarët e mi. Nuk duhet t’ju them asgjë për këtë,” tha ai të premten. “Është problemi im, është problemi i lojtarit, një gënjeshtër e madhe se marrëdhënia jonë nuk është e mirë, një gënjeshtër e madhe që nuk komunikojmë, një gënjeshtër e madhe se nuk pajtohemi me pozicionet e tij dhe përfshirjen e tij në dinamikën e ekipit. “Tani, është problemi im dhe problemi i Paulit për t’u marrë me të dhe të përpiqet të përmirësojë nivelin e performancës së tij. Nuk duhet të jeni gënjeshtar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *