Patrick Roberts do të kthehet në Celtic në një huazim të stinuar

Patrick Roberts do të kthehet në Celtic në një huazim të stinuar gjatë javës së ardhshme, sipas The Mirror.

Roberts, 20 vjeç, përfundoi një spektakël 18-mujor në kampionatin skocezë në fund të sezonit të kaluar, pasi iu bashkua Manchester City-it për 12 milionë funta në 2015. Futbollisti, i cili ka bërë vetëm një paraqitje në Premier League për City-in, shënoi nëntë gola për Celtic sezonin e kaluar pasi Brendan Rodgers siguroi titullin pa humbur një ndeshje.

Nice dhe Southampton gjithashtu kishin qenë të lidhura me oferta për të huazuar ish lojtarin e Fulhamit.

Pavarësisht se ishte përfshirë në skuadrën e para sezonit të Pep Guardiolaës gjatë gjithë verës, kuptohet që Roberts do të kthehet edhe njëherë në Parkhead.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *