Pas Chelsea dhe Dortmund edhe Milan futet në garë për Moussa Dembélé

Related image

Moussa Dembélé po tërheq interes të fortë nga disa klube të mëdha Europiane.

Chelsea tashmë ka ofruar 35 milionë euro për sulmuesin aktual të Celtic, po ashtu edhe Borussia Dortmund konsiderohen pretendentë për lojtarin .Por tash së fundmi edhe Milan, pas blerjeve të Musacchio dhe Kessie i janë bashkuar gares për Dembele,

Milan po bëjnë tani një përpjekje serioze për të marrë 20-vjeçarin. Milani do të duhet të mundë një numër konkurrentësh të tjerë për Dembelen, i cili shënoi 17 gola në 27 paraqitje këtë sezon në Skoci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *