Paris Saint-Germain mohon raportet e operacionit të Neymar

Trajneri i Paris Saint-Germain Unai Emery ka mohuar raportet se Neymar do t’i nënshtrohet një operacioni pas thyerjes së këmbës së djathtë.

Neymar u lëndua të dielën pasi udhëheqësit e Ligue 1 fituan ndaj Marseille-it 3-0. Testet treguan se ai kishte një krisje në këmbën e tij të djathtë së bashku me një lëndim në kyçin e këmbës. Të martën, gazeta braziliane Globo Esporte njoftoi se Neymar do të shkonte në operacion për të rregulluar kockën e plasur në këmbë, por Emery këmbëngul se asnjë vendim nuk është marr.

“Për Neymar nuk ka pasur vendim për të pasur një operacion”, tha Emery. “Natën e kaluar (të hënë). Gjërat (si operacionet) nuk janë të vendosura ashtu. kemi nevojë për biseda me mjekun, lojtarin, shoqërimin e tij. “Për të marrë një vendim kaq të rëndësishëm, nevojitet qetësi dhe pak durim. “Tani për tani, nuk mendoj se kemi nevojë për ndonjë gjë tjetër. Ka shumë informacione nga jashtë, por e vërteta është ajo që ju thashë, e cila është ajo që mjeku më tha”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *