Pablo Zabaleta nënshkruan me skuadrën angleze

Pablo Zabaleta ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën e West Hamit, mbrojtësi argjentinas, Pablo Zabaleta ka gjetur menjëherë skuadër, pas largimit nga Manchester City.

Zabalaeta ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën tjetër të Premierligës, West Ham United.

“West Ham është krenar dhe i lumtur të ju njoftoj se Pablo Zabaleta është lojtari i parë që nënshkruan këtë verë”, thuhet në njoftimin e skuadrës së West Hamit.

“Lojtari i dekoruar dhe me shumë përvojë ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, e cila hyn në fuqi nga 1 korriku, atëherë kur skadon kontrata e tij me Cityn”, ndërsa Zabaleta në anën tjetër ka thënë se është shumë i lumtur dhe krenar që do të luaj për West Hamin dhe shpreson se do të arrijë të fitojë tituj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *