Ovie Ejaria nënshkruan marrëveshje të re përpara përfundimit të huazimit me Rangers

Rangers do të përfundojnë nënshkrimin për huazimin e të rijut të Liverpoolit Ovie Ejaria më vonë sot, sipas Sky Sports.

20-vjeçari gjithashtu kuptohet se ka nënshkruar një kontratë të re me Reds përpara se të bashkohet me legjendën e Liverpoolit Steve Gerrard në rolin e tij të ri si menaxher i Gers. Ejaria është një produkt i akademisë së të rinjve të Liverpoolit, ku Gerrard ishte një trajner para se të transferohej në Ibrox dhe ai bëri tetë paraqitje në ekipin e parë gjatë sezonit 2016-17, duke përfshirë pesë startime në FA dhe në Kupën e Ligës.

Mesfushori kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim në Sunderland, të cilët u larguan nga Kampionati, duke bërë 11 paraqitje për Cats dhe shënuar kundër Wolves më 6 maj. Ejaria është në ekipin e Anglis U21, duke fituar paraqitjen e tij të parë në fillim të këtij viti dhe ishte pjesë e skuadrës së vitit të kaluar, U20, që fitoi Kupën e Botës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *