Ousmane Dembele është prezantuar si lojtar i Barcelonës

Ousmane Dembele është paraqitur si një lojtar i Barcelonës pas përfundimit të formaliteteve në lëvizjen e tij nga Borussia Dortmund.

Klubet njoftuan se marrëveshja ishte arritur për një tarif prej 97 milionë funtave të dielën dhe Dembele përfundoi testet mjeksore të tij të hënën pasdite në qytetin katalanas. Ka pasur një vonesë të shkurtër, me rreth 20,000 tifozë që presin për disa orë shtesë, para se 20 vjeçari të shfaqej së bashku me presidentin e Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, për të vendosur pen-to-paper në një kontratë pesëvjeçare.

“Unë jam me të vërtetë i kënaqur që jam pjesë e familjes së Barçës,” tha Dembele pas nënshkrimit të një marrëveshje që mund të fitonte në anën e Bundesligës afërsisht 135 milionë funta. “Gjithmonë kam dashur të luaj për Barcelonën që kur isha fëmijë. Shikova të gjitha ndeshjet e tyre.

“Jam shumë i lumtur që tani jam pjesë e klubit më të mirë në botë dhe me lojtarët më të mirë në botë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *