Oferta e West Ham prej 15 milionë funtave për Tom Cairney-n u refuzua nga Fulham

 

Fulham ka refuzuar ofertën prej 15 milionë funtave të West Ham për Tom Cairneyn, sipas burimeve të Sky.

Oferta për kapitenin e Fulham-it u bë javën e kaluar dhe Sky Sports News ka kuptuar se West Ham u tha se ata ishin duke humbur kohën e tyre dhe se as një ofertë më pak se 40 milion funta nuk do të konsiderohej.

Cairney ishte një mungesë e dukshme për fitoren 3-1 të Fulhamit ndaj Barnsley-it dje, me menaxherin Slavisa Jovanoviç duke konfirmuar se ai humbi ndeshjën si pasojë e dëmtimit të vazhdueshëm të gjurit dhe nuk ishte i përshtatshëm për një vend në stol. Skocezi kuptohet se dëshiron një lëvizje në West Ham, por Fulham është gjithashtu në një pozicion të fortë pasi Cairney nënshkroi një zgjatje të kontratës deri në vitin 2021 vetëm në verën e kaluar, pas interesimit nga Newcastle United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *