Objektivi i Crystal Palace, Vicente Guaita pritet të qëndrojë me Getafe-ën

Objektivi i Crystal Palace, Vicente Guaita pritet të qëndrojë në Spanjë dhe të mbetet me Getafen, sipas menaxherit të tij Jose Bordalas.

Portieri është monitoruar nga Crystal Palace gjatë gjithë dritares së transferimeve të janarit, i cili gjithashtu u përball me konkurrencë nga rivalët e Premier League-ës Watford. Sky Sports Eksperti Guillem Balague zbuloi këtë javë se 31-vjeçari kishte kaluar një test mjekësor me Palace, edhe pse shqiponjat po konsiderojnë nëse do të marrin lojtarin në janar.

Guaita është jashtë kontratës në verë dhe do të jetë në dispozicion në një transferim të lirë, edhe pse çdo kalim në janar do të kërkonte një ekipi për të përmbushur një klauzolë buy-out.

Për Crystal Palace që të sjellë portierin në Selhurst Park këtë muaj, do të duhet të paguhet një tarifë prej 3.5 milionë funtave. Duke folur në konferencën e tij për shtyp të premten, kreu i Getafes, Bordalas pranoi se ishte i bindur se Guaita do të qëndronte në Spanjë këtë muaj.

“Unë mendoj se ai do të qëndrojë, jam i bindur për këtë.” “Ai tani është rikuperuar nga lëndimet dhe është trajnuar me shokët e tij dhe unë mendoj se mund ta përfshij atë në ndeshjen tonë të ardhshme”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *