Nuri Sahin: Dua të jem trajneri i ardhshëm i Borussia Dortmundit

Mesfushori i Borussia Dortmundit Nuri Sahin dëshiron të behet trajner i BVB-s

Mesfushori i Borussia Dortmundit Nuri Sahin thotë se në klub ndihet si në shtëpi. 29-vjeçari erdhi përmes sistemit të të rinjve atje, përpara se të nisej në 2011 për të luajtur për Real Madridin dhe Liverpoolin, përpara se të kthehej në 2013. Ai thotë se do të donte t’i trajnonte ata në të ardhmen. Kur u pyet se ku e sheh vetën në dhjetë vitet e ardhshme ai tha: “Në anën tjetër në stadiumin tonë, si trajner i këtij klubi”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *