Nolito: Dua të kthehem në Spanjë

Sulmuesi i Manchester Cityt tha se beson se Pep Guardiola nuk ka besim tek ai dhe mendon për mundësinë e kthimit në Spanjë dhe se ai preferon një lëvizje në Celta Vigo apo Sevilla.

E ardhmja e Nolitos pothuajse me siguri qëndron në Spanjë, ku ekipet e ndryshme janë në garë për nënshkrimin e tij duke përfshirë Celta Vigo dhe Sevilla. Në Vigo, ai kaloi tre sezonin madhështore përpara një lëvizjeje në Manchester City verën e kaluar, por gruaja e tij është nga Sevilla dhe ata do të luajnë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Kur u pyetë në El Larguero de la SER, Nolito tha: “Celta apo Sevilla? Është një pyetje e vështirë, nuk do të dija çfarë të thoja sinqerisht, nuk e di se çfarë do të ndodhë. Nëse duhej të zgjidhja, unë do të thoja është vendimi shumë i vështirë: në Celta, kam shpenzuar disa nga vitet më të mira të karrierës sime dhe kam shumë miq atje, Sevilla është një klub i madh dhe ata luajnë në Ligën e Kampionëve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *