Niko Kovaç: Robert Lewandowski nuk do të largohet nga Bayern Munich-en

Bosi i Bayern Munich-en, Niko Kovaç pranon se sulmuesi polak Robert Lewandowski dëshiron të largohet, por këmbëngul se nuk do të lejojë që ai të largohet nga klubi.

Duke folur për Sky në Gjermani, Kovaç pranoi se Lewandowski po shqyrton mundësi të tjera. Burimet e Sky kan  kuptuar se Lewandowski kishte caktuar agjentin Pini Zahavi si përfaqësuesin e tij me qëllimin e vetëm për të siguruar një lëvizje larg Gjermanisë.

Kovac tha: “Nuk ka asgjë të re me Robertin, por statusi është se ai nuk do të largohet nga klubi, sepse ai është sulmuesi ynë më i mirë dhe sigurisht që nuk duam t’ia japim atë dhe nuk do t’ia japim atë. “Ne duam të arrijmë shumë me të, ai është një futbollist i madh, ai ka arritur shumë në Bundesliga, ka shënuar shumë gola dhe me siguri do të shënojë shumë gola.

“Është e vërtetë që Robert po mendon të luajë diku tjetër. Natyrisht, një gjë është ajo që dëshiron, tjetra është ajo që duam. “Ne jemi FC Bayern, kemi një sulmues të lartë, sigurisht që nuk do të lejojmë që ne të bindemi nga jashtë, Robert ka kontratë, nuk e di për sa kohë, por me siguri do të qëndrojë këtu për aq kohë sa të jetë e mundur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *