Nicolas Otamendi nënshkruan zgjatjen e kontratës në Manchester City deri në vitin 2022

Nicolas Otamendi ka rënë dakord për një zgjatje të kontratës në Manchester City për ta mbajtur atë në klub deri në fund të sezonit 2021-2022.

Otamendi, i cili ka bërë 118 ndeshje në të gjitha garat për City-in që kur u bashkua nga Valencia për 33 milionë funta në verën e vitit 2015, më parë ishte nënshkruar në një marrëveshje deri në vitin 2020. Qendër mbrojtësi ka qenë një starter i rregullt në anën e liderëve të Premier League-ës këtë sezon dhe menaxher Pep Guardiola e kishte quajtur më parë mbrojtësin si vitale për kohën e gjatë të pamposhtur që u mbyll nga Liverpool të dielën.

Argjentinasi duket shumë mir i përshtatshëm për stilin e lojës së Guardiolës dhe ka pasuar më së shumti në ligë deri tani në këtë fushatë.

Në një deklaratë në faqen zyrtare të City-it, Otamendi tha: “Unë kam shijuar kohën time në City që nga dita e parë që kam ardhur dhe jam shumë i lumtur që kam zgjatur qëndrimin tim këtu për ca vite. “Qëllimi im i vetëm është të ndihmoj ekipin dhe të jap gjithçka që kam për këtë klub. Po mësoj çdo ditë nga Pep dhe të shijoj futbollin tim dhe ndjej se mund të përmirësohem ende si një lojtar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *