Neymar thotë se do të luftojë kërkesën nga Barcelona për kompensim

Neymar thotë se do të luftojë një kërkesë nga Barcelona për kompensim pas lëvizjes së tij në Paris Saint-Germain.

Braziliani këmbëngul se do të sfidojë gjithashtu klubin e tij të mëparshëm për një shpërblim të papaguar të besnikërisë, me Barcelonën që refuzon të paguajë një bonus prej 23 milionë funta tek babai i Neymar pas një rinovimi të kontratës vitin e kaluar. FIFA po heton ankesën e 25-vjeçarit.

Sulmuesi u largua nga kam Nou këtë verë për t’u bashkuar me PSG-në për një rekord botëror prej 198 milionë funta, por klubi spanjoll tha të martën se po ndiqnin 7.8 milionë funta nga dëmtimet i Neymar për atë që pretendojnë të jenë një “shkelje e kontratës”.

Neymar dhe avokatët e tij publikuan një deklaratë të përbashkët, të cituar në mediat spanjolle, ku thuhej: “Ne i informojmë të gjithë që Neymar dhe avokatët e tij janë të vetëdijshëm për lajmet e lëshuara sot lidhur me veprimet ligjore të paraqitura nga FC Barcelona përpara gjykatave të Barcelonës.

“Pas njoftimit zyrtar dhe pas shqyrtimit të plotë të kërkesës së klubit, mbrojtja formale e lojtarit do të depozitohet në kohën e duhur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *