Neymar largohet nga spitali pas një operacioni ‘të suksesshëm’

Neymar është larguar nga spitali pas një operacioni “të suksesshëm” në këmbën e djathtë.

Sulmues i Paris Saint-Germain ka pësuar lëndimin në këmbën e djathtë gjatë fitores së PSG 3-0 nga Marseille në Ligue 1 më 25 shkurt dhe pritet të humbasë tre muajt e ardhshëm. Braziliani hyri në spitalin Mater Dei në Belo Horizonte të shtunën për operacion dhe tani ka lënë atë për të filluar rehabilitimin e tij, i cili do të mbikëqyret nga fizioterapisti i Brazilit dhe PSG, Rafael Martini, i cili ka punuar me Neymarin që kur ai filloi karrierën e tij në Santos.

Një deklaratë në faqen e internetit të klubit të shtunën lexoi: “Neymar Jr iu nënshtrua një operacioni sot në spitalin Materdei në Belo Horizonte.

“Operacioni, i kryer nga doktor Rodrigo Lasmar, ishte i suksesshëm. “Dhe rehabilitimi do të fillojë menjëherë nën drejtimin e një fizioterapisti të klubit. Lëndimi i Neymar do të vlerësohet brenda gjashtë javësh për të krijuar një datë të mundshme për rikthimin e tij në trajnim”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *