Neymar: Jam gati të luajë për Brazilin në Kupën e Botës në Rusi

Neymar pranon se ai “nuk është ende në 100 për qind” pas operacionit në këmbën e tij të thyer, por ka deklaruar veten mjaft të aftë për të luajtur për Brazilin në Kupën e Botës.

Futbollisti i Brazilit nuk ka luajtur që kur ka lënduar veten duke luajtur për PSG në një ndeshje kampionati kundër Marsejës në shkurt, por ka trajnuar për 10 ditët e fundit dhe ka marrë pjesë në një kamp përgatitjeje të ekipit kombëtar këtë javë. Neymar ka thënë: “Unë nuk jam ende në 100 për qind. Do të vij me kohë. Ende jam i frikësuar të jap maksimumin, por ka ende disa ditë përpara fillimit.

“Do të duhet pak më shumë kohë që kjo frikë të largohet, por unë jam gati të luaj. Asgjë nuk mund të më ndalojë mua që të mos bëj kështu”. Duke folur përpara se të hipte në një fluturim në Londër, ku ekipi i Brazilit do të vazhdojë përgatitjet e Kupës Botërore, ai shtoi: “Ndihem mirë fizikisht, këmbët e mia janë mir, natyrisht se duhet të përshtaten me disa gjëra.” Por besoj se do të mund të luajë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *