Newcastle kanë liruar Vurnon Anita dhe Sammy Ameobi

Newcastle kanë liruar Vurnon Anita dhe Sammy Ameobi përpara rikthimit të tyre në Premier Ligë.

Mesfushori Anita u bashkua me Newcastle nga Ajax në verën e vitit 2012 dhe bëri 27 paraqitje sezonin e kaluar pasi Newcastle fitoi Kampionatin Sky Bet.

Anësori Ameobi, i diplomuar në akademinë e Newcastle, u shfaq vetëm katër herë nën drejtuesin e Rafa Benitez sezonin e kaluar duke kaluar gjysmën e parë të fushatës në huazim në Ligën e Parë Bolton.

Mbrojtësi Lubo Satka dhe mesfushori Haris Vuckic gjithashtu janë liruar nga Newcastle.

Benitez tha për faqen e klubit se: “Dëshiroj t’i falënderoj të gjithë lojtarët që kemi marrë vendimin e vështirë për ti liruar këtë verë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *